Приказен гол не стигна на България срещу Австрия при младежите

Приказен гол не стигна на България срещу Австрия при младежите Повече снимки 1 от 1 15.11.2011 Прегледи:823

България пропусна златен шанс да излезе начело в квалификационната си група за Евро 2013 при младежите след домакинско 1:1 с Австрия. Александър Тонев вкара за нашите в 12-ата минута, а Кристоф Дибон се разписа за съперника. Така „лъвовете“ събраха актив от 8 точки от 5 изиграни срещи и са само на точка зад лидера Холандия.

На градския стадион в Ловеч младежите направиха силен мач, в който обаче нямаха нужната доза късмет да повторят успеха си над същия съперник пет дни по-рано. Всичко започна отлично, след като бившият футболист на ЦСКА СашоТонев заби един от най-хубавите голове в кариерата си. В 12-ата минута настоящият играч на полския Лех пое топката малко след центъра, напредна и с изстрел от около 30 метра порази целта.

Постепенно обаче играчите на Михаил Мадански преотстъпиха инициативата на австрийците и им позволиха да атакуват опасно. Така в 36-ата минута гостите вкараха гол чрез Холцхаузер, но той не беше зачетен заради доста спорна засада.

През второто полувреме играта стана още по-двуостра, като положенията се редуваха и пред двете врати.

На няколко пъти късметът покри България, но пък същото може да се каже и за противника, след като малко не достигна на Тонев и Радослав Кирилов да направят 2:0.

В 78-ата минута отборът на Австрия стигна до заслужено изравняване. Точен беше капитанът Дибон, засичайки с глава центриране отдясно.

В заключителните минути и двата тима продължиха стремително да се борят за победата, но късметът не се усмихна на никой от тях.

От щаба на България имаха претенции към поредица от спорни отсъждания на главния съдия Толга Юскалфа. В 68-ата минута той остана безмълвен при ситуация, при която резервата Самир Аяс като че ли беше фаулиран на дъгата пред наказателното поле.

През втората част Сашо Тонев получи жълт картон, който го вади от следващата квалификация срещу Шотландия на 31 май 2012 г.

За еврофиналите след 2 години директно се класират победители в 10-те квалификационни групи, както и 4-те отбора на второ място с най-добри показатели, като се вземат предвид само резултатите срещу първия, третия, четвъртия и петия. Причината е, че в квалификациите има 2 групи с по 6 отбора и 8 групи с по 5.

14-те национални отбора, класирали се за плейофите, се разпределят с жребий в 7 двойки, които в два мача ще определят 7-те финалиста за Евро 2013. Домакинът Израел се класира директно.

БЪЛГАРИЯ – АВСТРИЯ 1:1
1:0 Тонев (12)
1:1 Дибон (78)